Неуморните жени от читалището в село Българин, Харманлийско ще се представят на фестивал на царския орел с традиционна масленица, сладки, катми, катмери/два пъти токани/лютеница, сладко от зелени и зрели смокини, сок от цвят на бъз и плод на бъз. Не пропускайте да ги посетите в сектор „Читалища“ и да ги подкрепите.
Запазена марка на Ивановските жени са содените колачета, които са толкова крехки и вкусни – топят се в устата. Не пропускайте тяхната маса в сектор „Читалища“ на фестивал на царския орел, където още може да опитате биволска бърканица и домашна зеленчукова подправка.
Читалището в Мезек ще се представят с кулинарните умения на жените от Мезек, но също ще участват и във фолклорната програма. На масата на Мезек в рамките на изложението ще имате възможност да опитате традиционна баница, сусамки, джам шекер и други сладки лакомства.
Жените на село Срем ще се представят в кулинарната част на фестивал с техния традиционен чукан чесън и домашно изпечен хляб. Открийте ги в сектор Читалища на Фестивал на царския орел в Тополовград.
Читалището ще представи своето село с традиционна баница със сирене и домашни яйца. Посетете ги в сектор Читалища на Фестивал на царския орел в Тополовград.
Село Бояново ще се представи с домашно приготвени ястия, традиционни за Елховския край. Не пропускайте да посетите техния кулинарен щанд на 19 октомври на фестивал на царския орел в Тополовград.
В кулинарното изложение на фестивал на царския орел, село Изгрев ще ни поднесат трит боб по рецепта на Тодорка Костадинова, калцунки – тестено изделия с тиква на Жека Мартинова, зелник с лапад и лук на Жана Георгиева и празнична погача от ръцете на Красимира Ташева. Посетете ги и ги подкрепете.
На щанда на читалищата от Сладун и Райкова могила ще видите първия по рода си гоблен на царски орел в реален размер и не само – ще може да се включите в неговото ушиване. На щанда още ще опитате домашно приготвени гюзлеми и катми, както и ще разгледате ръчно изработени декорации от полимерна глина.